vrata2020

Garážové brány LOMAX - bezpečné aj komfortné parkovanie pre vášho veterána

Výroba na mieru
a dlhá životnosť

Garážové brány LOMAX - bezpečné aj komfortné parkovanie pre vášho veterána

 

Plánujete si zaobstarať alebo už máte doma veterána? So splnením sna spojeného s celoživotnou láskou ku konkrétnej značke súvisí viac ako pri bežných vozidlách dostatočná starostlivosť. Aj na tých najkvalitnejších materiáloch sa postupne začne podpisovať zub času. Spolu s nepriaznivými poveternostnými podmienkami sa tak môže celý proces urýchliť. Pri veteránovi by ste mali dbať na dostatočnú starostlivosť o to viac.

Pri veteránoch je zrejme najtypickejším rizikom korózia karosérie. Nevyhne sa jej žiadne auto, jej nástup však urýchľuje nepriaznivé počasie, najmä ak je veterán často vystavovaný dažďu. Optimálnym miestom na parkovanie historických vozidiel je preto garáž. Ak auto parkuje v suchom prostredí a nie je vystavené poveternostným vplyvom, životnosť jeho karosérie možno výrazne predĺžiť. Medzi kľúčové atribúty garáže patrí kvalitná brána a dostatočné odvetrávanie priestoru, aby mohla unikať vlhkosť.

Opotrebovanie sa však netýka iba kovových častí karosérie, pri veteránoch treba dať pozor aj na plastové a gumové prvky, ktorým neprospieva priame slnko. Vplyvom slnečného žiarenia plasty v lepšom prípade vyblednú, v tom horšom dokonca popraskajú. V oboch prípadoch to však znamená ďalšiu časovú, ale najmä finančnú investíciu. Pri gumových častiach zase hrozí vplyvom slnka vysušenie a následné popraskanie. A vzhľadom na to, že gumové prvky automobilov často slúžia na izoláciu, môže byť pre nevhodné podmienky parkovania ohrozená aj táto funkcia.

Vetráni
Vetráni

 

Kým z hľadiska korózie býva pre veterány rizikom hlavne daždivá jeseň, pre plasty a gumové súčiastky je rizikové hlavne leto. Rozhodne sa neodporúča parkovať staré vozy dlho na priamom slnku, naopak, najvhodnejšou alternatívou je opäť garáž. Ponúka zatienené prostredie s pomerne stabilnou teplotou. Priestor garáže navyše poskytuje ideálne miesto nielen na prípadnú renováciu, ale aj na bežné činnosti, napríklad leštenie laku. Čoraz viac našich zákazníkov vníma priestor garáže aj ako dielňu, ktorá slúži na základnú údržbu vozidla. Zároveň ho však uchováva v bezpečí pred potenciálnymi zlodejmi – práve veterány totiž môžu byť vďaka vysokej hodnote a zároveň horším bezpečnostným prvkom lákavou korisťou.

Najpopulárnejším variantom garážových brán je v súčasnosti takzvaný sekčný typ, keď sú brány rozdelené na jednotlivé sekcie, ktoré zachádzajú pod strop. Ďalším variantom sú posuvné brány, ktoré fungujú na rovnakom princípe ako sekčné, iba s tým rozdielom, že sa jednotlivé sekcie zasúvajú do boku garáže. Ďalej je možné vybrať aj z rolovacích brán, a to najmä v prípade, že je v garáži obmedzený priestor na otváranie sekčných brán, alebo je možné zvoliť klasiku – dvojkrídlové brány. Táto možnosť bola v minulosti veľmi populárna. Je preto prirodzené, že mnoho fanúšikov veteránov tento typ preferuje aj dnes.

Naše garážové brány vynikajú tiež širokými možnosťami individualizácie. Okrem obrovského množstva farebných riešení a odtieňov si ich môžete vycibriť aj rôznymi obrazcami, napríklad siluetou svojho milovaného kovového tátoša.

 

Garážové brány LOMAX – bezpečné aj komfortné parkovanie pre vášho veterána