vrata2020

Tohtoročné farebné trendy pre domov: prírodné tóny dominujú

Tohtoročné farebné trendy pre domov: prírodné tóny dominujú

PRAKTIK_NEREZ-208
PRAKTIK_NEREZ-208

 

Ak teda tento rok plánujete novostavbu či veľkú rekonštrukciu vášho domova a chcete si ho vyfarbiť podľa poslednej módy, a pritom nadčasovo a vkusne, tu máte niekoľko rád a tipov, ako postupovať. Vyberanie farieb pre domov totiž predstavuje jeden z najdôležitejších krokov, ktorého výsledok vás bude sprevádzať dlho, často dokonca po mnoho rokov. Preto je dobré si ho starostlivo rozmyslieť a zvážiť všetky možné úskalia.


Päť tipov, ako vybrať správnu farbu pre domov

  • Ešte pred začatím prác si doma o všetkých možných farebných návrhoch v pokoji pohovorte. Na farbe sa musíte zhodnúť všetci, aby ste sa doma cítili pohodlne. Ak je to potrebné, zvoľte radšej kompromis.
  • Ak ide o exteriérovú farbu, je dobré vziať do úvahy vzhľad okolia, aby do neho váš dom v poriadku zapadol. Nie je napríklad príliš vhodné zvoliť krikľavo modrú fasádu uprostred staršie a konzervatívne zameranej dedinskej zástavby. Tiež si uvedomte, že s niektorými farbami sú spojené určité predsudky. Ostro červená tak môže u vašich susedov evokovať napríklad nočný klub.
  • V prípade interiérov je dôležité zasa brať do úvahy svetelné podmienky. Zle zvolená farba v izbe na strane domu odvrátenej od slnka tak môže mať za následok, že budete mať doma tmu aj na poludnie.
  • Je dobré vyberať farbu s dlhšou časovou perspektívou a neobzerať sa len na momentálnu náladu či trendy.
  • Celok spolu musí celkovo farebne ladiť. Určite nie je vhodné mať každú časť interiéru farebnú úplne inak. To isté platí o exteriéry vášho domu, kde  môže napríklad krikľavá farba strešnej krytiny pôsobiť so zvyškom nevhodne.
vrata_dum_13c
vrata_dum_13c

 

Zabudnite na krikľavé a umelé farby, tento rok dominuje decentnosť a elegancia


Tohtoročným farebným trendom sú skôr prírodné, menej jasavé odtiene, napríklad koralové, medené či okrovo zlaté. Na nasledujúcich riadkoch prinášame niekoľko ich hlavných výhod:

  • nenásilné, nevtieravé a nadčasové. Ani za niekoľko rokov nebudú pôsobiť okukané, do svojho okolia bez problémov zapadnú. Ak budete mať v týchto odtieňoch napríklad dvere či žalúzie, budú teda aj po rokoch vyzerať moderne a nebudú rušiť svoje okolie.
  • Napriek svojej nenásilnosti dobre priťahujú zdravú pozornosť.
  • Jedná sa o takzvané teplé farebné odtiene. Váš domov teda zútulní tak, aby ste sa v ňom cítili pohodlne.
  • Dajú sa veľmi dobre kombinovať s ďalšími tento rok aktuálnymi farebnými odtieňmi, napríklad niektorými tmavšími tónmi šedivej či tmavo modrej. Okrem nich môžu byť skombinované aj s drevenými dekormi. V prípade, že sa jedná o exteriérovú farbu, nebude teda problém na takto farebnú fasádu namontovať rolety, vonkajšie žalúzie či garážovú bránu vo väčšine vami vybraných farieb.

Práve ich ľahká kombinovateľnosť s drvivou väčšinou z desiatok dekorových odtieňov či tisícok farieb, v akých Lomax ponúka svoje produkty, predstavuje hlavnú výhodu. Tento rok je teda ideálny čas na stavebné či rekonštrukčné práce - farebné zladenie vášho domu je vďaka aktuálnym trendom veľmi jednoduché.

 

venkovní žaluzie 015
venkovní žaluzie 015