vrata2020

Pre Slovákov je pri zariaďovaní domácností dôležitá kvalita a dizajn.

Pre Slovákov je pri zariaďovaní domácností dôležitá kvalita a dizajn.

15.10.2016 - Nové trendy v bývaní a zariaďovaní domovov sú viditeľné nielen v zahraničí, ale aj v Slovenskej republike. Odborníci aktuálne u slovenských zákazníkov zaznamenali predovšetkým zmenu preferencií, podľa akých vyberajú nábytok a doplnky do domácnosti. Kým predtým bola kľúčovým parametrom predovšetkým cena výrobkov, aktuálne trendy ukazujú výrazné zmeny:
 

  • Zameranie na kvalitu a dizajn. Zhruba dve tretiny Slovákov v súčasnosti požadujú predovšetkým kvalitné výrobky, ktoré navyše musia dobre vyzerať. Cenu dnes za hlavný faktor pri výbere a nákupe považuje iba 43 percent slovenských nakupujúcich.
  • Rôzne preferencie podľa veku. Kým približne 70 percent zákazníkov od 15 do 24 rokov uprednostňuje ako hlavné kritérium dizajn, pre ľudí od 35 do 44 rokov je dôležitá skôr kvalita. Dáva jej prednosť 77 percent ľudí.
  • Oveľa starostlivejšie zameranie na detaily. Kým predtým boli napríklad garážové brány či predokenné rolety vnímané ako rýdzo funkčný prvok a ich dizajnu nikto nevenoval prílišnú pozornosť, dnes si už Slováci uvedomujú, že práve tieto na prvý pohľad zanedbateľné veci výrazne dotvárajú celkový vzhľad prostredia.

 

 

br
br

 

Detaily môžu veľmi pomôcť, ale aj uškodiť. Preto buďte opatrní


Možností, ako domácnosť či celý dom pomocou detailov dotvoriť, je mnoho. Preto je dobré venovať im rovnakú pozornosť, ako výberu hlavných súčastí domu či bytu.

  • Vonkajší vzhľad domu dotvárajú hlavne okná, dvere a garážové brány. Všetko by malo farebne ladiť s fasádou, ktorá by mala byť tiež vyberaná s ohľadom na okolie. V prípade garážových brán je možné vybrať si z niekoľkých odlišných typov, ktoré pasujú na mieru konkrétnym podmienkam v garáži. U renomovaných výrobcov si navyše možno zvoliť až z niekoľkých tisícov farebných kombinácií a tiež zo širokej ponuky imitácií dreva. Na želanie je tiež možné nechať si brány dozdobiť nerezovými prvkami. So vzhľadom brány je navyše možné zladiť aj dvere, aby exteriér pôsobil jednotne, usporiadane a vkusne.
  • Podobne dôležitý je aj výber tieniacej techniky. K pohodliu vnútri a štýlu navonok prispejú moderné vonkajšie žalúzie či rolety. Dizajn je u oboch výrobkov na vysokej úrovni a je možné ho opäť prispôsobiť konkrétnym potrebám.
39-5368-peter-musinsky
39-5368-peter-musinsky